salati.1s.lv

 

Kāposti un to izmantošana


Kāpostiem ir ļoti daudz noderīgu, dziedniecisku īpašību, tāpēc to pielietojums ir ļoti plašs. Kāposti tiek izmantoti gan uzturā, gan kosmētikā, gan tautas medicīnā.

Kāposti satur ļoti daudz vitamīnu, kuri ir nepieciešami cilvēkam: A, C, B1, B2, B3, B6, K un pretčūlas vitamīnu U, kurš novērš kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas rašanos. Salāti, kuri pagatavoti no svaigiem vai skābētiem kāpostiem saglabā gandrīz visas barojošās un dziednieciskās īpašības.

Kosmētikā kāpostus bieži izmanto sejas masku pagatavošanā. Maskām ar kāpostiem ir balinošs efekts. Masku uzklāj uz labi nomazgātas sejas ādas, neaizskarot ādu apkārt acīm. Visvienkāršākā barojošā maska ir - gaļas mašīnā samalti kāposti un burkāni. Tad tos izspiežam, iegūto putriņu sajaucam ar medu un vienu karoti jogurta. Iegūto masku uzklājam uz sejas, turam 10 minūtes, tad nomazgājam ar vēsu ūdeni.

Vienā glāzē ūdens novārām dažas kāpostu lapas, novārījumu atdzesējam, izkāšam. Mērcējam vates plāksnītes un dienas laikā vairākas reizes tīrām seju. Tāda procedūra palīdz atsvaidzināt jebkura tipa ādu.

Ja ir taukaina sejas āda, vēlams tīrīt seju ar vienādās daļās sajauktu kāpostu un gurķu sulu.

Ja ir taukaina sejas āda ar lielām porām, tad 10 – 15 minūtes pirms mazgāšanās vajag sejas ādu ierīvēt ar skābu kāpostu sulu.

Maska sausai sejas ādai: sasmalcinātas kāpostu lapas novārām pienā. Iegūtu putriņu atdzesējam un uz 20 minūtēm uzklājam uz sejas un kakla ādas.

Ja ir plāni mati ar sašķeltiem matu galiem, tad galvas ādā ir jāierīvē vienādās daļās sajauktas kāpostu, spinātu un citronu sulas.

Lietojot kāpostu sulu mēs ļoti ātri varam izārstēt divpadsmitpirkstu zarnas čūlu. Vienīgais, kas šādā ārstēšanās procesā ir nepatīkams – bieža gāzu rašanās. Labu efektu sniedz arī ārstēšanās ar burkānu sulu, kura ir daudz garšīgāka.

Kāpostu sulai piemīt lieliskas attīrošas un svaru samazinošas īpašības. Gāzu veidošanās tiek skaidrota tā: kāpostu sula zarnās ar ķīmiskas reakcijas palīdzību sadala tur sakrājušos un pūt sākušos produktus. Klizmas palīdzēs atbrīvoties no gāzēm , kā arī no produktiem, kuri izraisa gāzes. Ja pēc kāpostu sulas dzeršanas veidojas gāzes, vai jūtat ka vēders ir nemierīgs, tad tas liecina par to, ka zarnu trakts ir toksisks un ļoti piesārņots. Tādā gadījumā pirms kāpostu sulas lietošanas ir jāattīra zarnu trakts. Vēlams katru dienu dzert burkānu sulu, vai burkānu sulas un spinātu sajaukumu, aptuveni 2- 3 nedēļas un veikt attīrošo klizmu. Ir ievērots, ka tajā brīdī, kad zarnu trakts ir spējīgs uzsūkt kāpostu sulu, tā darbojas kā ilglaicīgs attīrošs līdzeklis , it īpaši pie aptaukošanās.

Burkānu sulas un kāpostu sulas sajaukums veido lielisku C vitamīna avotu, kurš ir lieliska attīrošs līdzeklis , it īpaši pie smaganu infekcijām, kuras izraisa paradantozi.

Sāls pievienošana kāpostu sulai iznīcina tās vērtību un ir kaitīga.

Kāpostu lapas varam likt pie galvas tad, kad ir stipras galvassāpes.

Ātrie kredīti bez darba vietas ir labs veids, kā nopirkt kāpostus šai diētai!

Kāpostu sula ir diezgan efektīvs līdzeklis aizcietējumu un augoņu gadījumos. Kāpostu sulu lieto ja ir hroniski gastrīti, aknu slimības, liesas slimības, problēmas ar aptaukošanos. Dzer 1 – 2 glāzes, 2 – 3 reizes dienā, siltā veidā stundu pirms ēšanas.

Mājas apstākļos sulu iegūst no sasmalcinātām kāpostu lapām. Iegūto sulu var uzglabāt ledusskapī ne ilgāk par divām diennaktīm. Uzglabājot sulu ilgāku laiku, tās vērtīgās īpašības pazūd.

Komentāri (0)  |  2015-04-13 15:13  |  Skatīts: 13119x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ